https://web.facebook.com/ARGUMSzczecin/

ARGUM 

ul. Wernyhory 17

71-240 Szczecin

 

telefon: 509-702-821

email: biuro@argum.eu

Godziny otwarcia: 

pon.-pt. 9:00-17:00

 

ARGUM 2023

Wszelkie prawa zastrzeżone

Magazyn kół F1, w którym dba się o ich odpowiednią temperaturę
Magazyn kół F1, w którym dba się o ich odpowiednią temperaturę

Aby uniknąć dźwigania wielu zbędnych kilogramów oraz zniszczenia kół i opon,  polecamy powierzyć przechowanie Państwa ogumienia profesjonalistom.

Zapewniamy im optymalne warunki, by mogły niezmiennie służyć kolejne lata, przygotowujemy je do montażu, by nasi Klienci mieli choć te kilka trosk mniej.

Po sezonie wiele osób się zastanawia, co zrobić ze zdjętymi oponami. Słyszymy teorie o przetrzymywaniu ich w garażach, na balkonach i w piwnicach. Nikt jednak nie zastanawia się, czy nie skraca tym sposobem żywotności swojego ogumienia, czy nie obniża sprężystości gumy, z której je wykonano. 

A jest to gwarantowaną konsekwencją niewłaściwego przechowywania opon!

Jak przechowywać opony?

 

Wilgotność powietrza w pomieszczeniu magazynowym nie może przekraczać 70%.

 

Nie mogą się tam znajdować żadne urządzenia generujące ciepło. Należy również zadbać o absolutny brak kontaktu z chemikaliami, np. paliwami, smarami czy rozpuszczalnikami, a także brak dostępu promieni UV do zdemontowanych opon.

 

Nie przechowuje się ogumienia bezpośrednio na betonowej posadzce. 

 

W odpowiednich odstępach czasu należy także zapewnić dostęp świeżego powietrza do pomieszczenia oraz zmieniać położenie opon, jeśli pozycja składowania tego wymaga.

 

W przypadku kompletu pełnych kół prościej jest zadbać o ich poprawną pozycję, za to opony przechowywane luzem mogą się nieznacznie odkształcić, co po kilku miesiącach da o sobie znać wibracjami odczuwanymi na kierownicy.

Ile waży opona?

 

Mała 13-calowa opona to średnio 5,5 kg. Przywożąc jednorazowo komplet do wymiany, posiadacz tego rozmiaru musi dwukrotnie przenieść 22 kg.

 

Właściciel samochodu, który sezonowo wymienia opony o średnicy 13” przez 5 lat użytkowania pojazdu będzie musiał podnieść przeciętnie 440 kg. Idąc tym tropem, przez 30 lat podniesie dorosłego słonia!

 

Klient, który sezonowo wymienia całe koła o średnicy 17” w dniu wymiany podnosi aż 184 kg. Dbając o bezpieczeństwo i regularnie wymieniając koła przez 10 lat musi udźwignąć przeładowany samochód dostawczy.

 

Najcięższe zadanie mają panowie, którzy oprócz swoich kół przygotowują do wymiany również koła  swojej żony, samochodu firmowego, drugiego samochodu, a może jeszcze nastoletniego dziecka. Zakładając przeciętny wariant w popularnych rozmiarach przez 10 lat ma samodzielnie do podniesienia średniej wielkości czołg.

Menu

Warsztat

ARGUM - Warsztat z pasją Szczecin

z pasją